Teritusnahk, ühepoolne

Tootekood: CSTRP1
Hind:
20,33 €
Kogus: - +
   - või -   

Nuga on terav aga tahaks natuke veel teravamaks?

Teritusnaha ja -pastaga saab nugadele, või muudele teradele, anda peale teritust viimase lihvi ning kasutades teritusnahka pidevalt, on võimalik pikendada teritajaga teritamiste vahele jäävat aega.

Peale terituskivil teritamist kasuta teritusnahka järgmiselt:

  • hõõru teritusnahale teritus- või poleerimispastat. Kasuta ühel teritusnahal ainult ühe teralisusega terituspastat. Väldi erinevate pastade kordamööda kasutamist.
  • aseta tera nahale ming tõmba seda õrnalt mööda nahka, terast eemale. Teritusnahal liiguta tera väiksema nurga all kui kivil teritades ning ära suru tera vastu nahka, sest teritusnahk on pehmem kui kivi ja kaardub kergelt ümber teritatava serva. Kui nahk kaardub liiga palju ümber teritatava serva siis võib see eelneva terituse rikkuda. Lõpeta tõmme enne naha lõppu ja väldi tera tõmbamist üle naha ääre.
  • terita kõigepealt ühte poolt, tõmmates umbes 5 korda, siis pööra tera ümber ja tõmba teist poolt umbes 5 korda. Korda protsessi veel mõned korrad.
  • Lõpetuseks tõmba kordamööda ühte ja teist poolt üle naha.

 

Kuna kiviga või mõne muu teritajaga teritamine on suhteliselt aeganõudev siis soovitame teritusnahka kasutada ka tööriistaga töötamise vahepeal. Selleks terita tööriist teravaks vastavalt eeltoodud juhistele ning peale mõningat tööriista kasutamist kasuta teritusnahka. Tõmba tera kumbagi poolt mööda teritusnahka nii palju, et tera saavutaks uuesti oma algse teravuse. Olenevalt tööriistast, terasest lõigatavast materjalist ja teravuse/nüriduse astmest, võib kumbki pool vajada 3-50 tõmmet. Selliselt, töö käigus, teritusnahka kasutades saab ennast ja tera säästa teritaja kasutamisest. Kui tera enam naha peal soovitud teravuseni ei õnnestu viia siis on aeg kasutada vahelduseks teritajat.

Hoolitse oma teritusnaha eest!

Kuna tegemist on väga peeneteralise viimistlusega siis väldi erineva mustuse ja puru sattumist teritusnahale ja -pastale, sest need terad on suuremad kui terituspasta terad ning võivad jätta terale suuremaid kriime mis rikuvad terituse. Väldi teritusnaha asetamist purusele tööpinnale.

Kui teritusnahale koguneb liiga palju terituspastat ja metalli jääke, siis kasuta tugevat terava servaga eset ja kraabi jäägid ettevaatlikult maha ilma nahka vigastamata.

Naha mõõdud 24 x 7 cm
Üldmõõdud 24 x 7 x 2,4 cm
Sarnased tooted

Kahepoolne, 2000 ja 5000 fraktsiooniga, vesiluisk / terituskivi Taidealt.

Tootekood: T0930W
41,88 €

Kokkupandav teemant matkateritaja siledate ja sakiliste terade teritamiseks.

Tootekood: TY1805
9,92 €

Rootsis toodetud, kleebitav teemantteritaja.

Tootekood: LSB2050R
5,40 € (10%)
6,00 €

3000 fraktsiooniga vesiluisk / terituskivi Taidealt

Tootekood: TP2014
34,06 €

Rootsis toodetud, kahepoolne teemantteritaja.

Tootekood: LSC20170GC
27,00 €