Roselli

Lapsena, Heimo Roselli tutvus erinevate tööriistadega, kuna puudusid võimalused ning majapidamises tuli kõik ise valmistada. Heimo oli kõigest kümneaastane, kui ta tegi oma esimese noa. Hiljem, noore mehena, tahtis Heimo teha endale nuga, mida oleks mugav kasutada. Alguses kavandas ja valmistas Heimo noad vastavalt enda ja oma sõprade vajadustele. Tasapisi sai ta oma külas, Harmioinenis, Kuhmoinenis, Soomes, tuntuks osava sepana. Kuna palgatöö leidmine muutus üha raskemaks, hakkas ta oma disainitud nugade valmistamisega raha teenima. Alates 1976. aastast on Heimo olnud täiskohaga noatootja.


1985. aastal leidis Heimo ühe Stanfordi ülikooli huvitava uuringu. Uuringus kirjeldati meetodeid, mis pärinesid enam kui 2000 aasta tagusest ajast ja võimaldasid teraseid palju vastupidavamaks muuta. Nende vanade, vastupidavate teraseklasside üks levinumaid nimesid on “WOOTZ ”. Heimo jõudis järeldusele, et kuna see vana teraseliik on seppade loodud, siis oli ka tema “kohustus” omandada see oskus praktilise töö kaudu. Viieteistkümne aasta pikkuse eksperimenteerimise järel olid tulemused muljetavaldavad ja see konkreetne teraseliik jõudis koostöös oma ala tippteadlase abiga tootmisse. Tänapäeval nimetatakse seda “UHC (Ultra High Carbon) WOOTZ-ks”, mis on täiesti erinev teistest terastest. H Roselli tänane UHC teras on legeerimata, väga kõrge süsinikusisaldusega teras. Selle saavutatav kõvadus on 68 HRC. Tõmbetugevus on 2500N / mm2. Vastava kõvaduse ja tugevuse kombinatsioone ei olnud varem saavutatud ja terasel oli ka märkimisväärne dünaamiline elastsus.

Selle terase erilised omadused on eriti ilmekalt nähtavad terade lõikeomadustes ja nende kulumiskindluses - need omadused muudavad selle terase palju paremaks ning annavad ühtlasema kvaliteedi võrreldes oma eelkäijatega.

Seetõttu tuntakse H Roselli UHC WOOTZ-nuge hästi sepistatud, süsinikterasest tööriistadena, mis on väga vastupidavad ja teravad.

Aastakümneid on H Roselli tooteid eelistanud jahimehed, kalurid ja välitingimustes tegutsevad harrastajad. "UHC WOOTZ" noad on leidnud tee ka väga nõudlikesse tingimustesse, nagu krokodillijaht, kus tera kvaliteet on väga oluline.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Jahinuga on Roselli kõige populaarsem nuga ning on hea kaaslane jahil ja looduses.

Tootekood: R100 ,   Tera pikkus: 105 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
127,08 €

Käepärases mõõdus universaalne nuga mis sobib vestmiseks, voolimiseks, lõikamiseks ja käsitöö tegemiseks. Mõõdud: tera pikkus 85 mm, üldpikkus 200 mm, kaal 69 g.

Tootekood: R110 ,   Tera pikkus: 85 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
72,22 €

"Väike Puusepp" sobib lõikamiseks, vestmiseks ja voolimiseks ning on tänu oma tömbile otsale, hea valik lapse esimeseks noaks.

Tootekood: R140 ,   Tera pikkus: 60 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
58,56 €

Suur Leuku on suur ja raske nuga, oma funktsioonilt meenutab mõningal määral kirvest. Tulenevalt selle kaalust ja ehitusest, saab seda kasutada ka puude raiumiseks ja lõhkumiseks. Mõõdud: tera pikkus 195 mm, kogupikkus 320 m, kaal 332 g.

Tootekood: R150 ,   Tera pikkus: 195 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
134,69 €

Väike Leuku on veidi väiksem ja kergem kui suur Leuku kuid sobib samuti raiumiseks ja lõikamiseks. Mõõdud: tera pikkus 140mm, üldpikkus 265 mm, kaal 260g.

Tootekood: R151 ,   Tera pikkus: 140 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
132,74 €

Roselli UHC terasest jahinuga on Roselli kõige populaarsem nuga ning on hea kaaslane jahil ja looduses. Roselli jahinoa kuju on kaitstud. Mõõdud: tera pikkus 105 mm, kogupikkus 225 mm, kaal 122 g.

Tootekood: RW200 ,   Tera pikkus: 105 mm ,   Käepideme materjal: Kuumtöödeldud karjala kask
167,75 €

Käepärases mõõdus universaalne nuga mis sobib vestmiseks, voolimiseks, lõikamiseks ja käsitöö tegemiseks. Mõõdud: tera pikkus 85 mm, üldpikkus 200 mm, kaal 69 g.

Tootekood: RW210 ,   Tera pikkus: 85 mm ,   Käepideme materjal: Kuumtöödeldud karjala kask
107,36 €

Roselli's traditional Axe with a shorter handle, is an effective wood cutting tool, whether used while camping, hiking or at the summer cottage.

Tootekood: R860 ,   Tera pikkus: 90 mm ,   Käepideme materjal: Kask
122,00 €