Teritusnaha komplekt, nahk + pasta

Tootekood: CSTRP1ST
Hind:
35,58 €

Parameetrid


* Compound

Kogus: - +
   - või -   

Nuga on terav aga tahaks natuke veel teravamaks?

Teritusnaha ja -pastaga saab nugadele, või muudele teradele, anda peale teritust viimase lihvi ning kasutades teritusnahka pidevalt, on võimalik pikendada teritajaga teritamiste vahele jäävat aega.

Peale terituskivil teritamist kasuta teritusnahka järgmiselt:

  • hõõru teritusnahale teritus- või poleerimispastat. Kasuta ühel teritusnahal ainult ühe teralisusega terituspastat. Väldi erinevate pastade kordamööda kasutamist.
  • aseta tera nahale ming tõmba seda õrnalt mööda nahka, terast eemale. Teritusnahal liiguta tera väiksema nurga all kui kivil teritades ning ära suru tera vastu nahka, sest teritusnahk on pehmem kui kivi ja kaardub kergelt ümber teritatava serva. Kui nahk kaardub liiga palju ümber teritatava serva siis võib see eelneva terituse rikkuda. Lõpeta tõmme enne naha lõppu ja väldi tera tõmbamist üle naha ääre.
  • terita kõigepealt ühte poolt, tõmmates umbes 5 korda, siis pööra tera ümber ja tõmba teist poolt umbes 5 korda. Korda protsessi veel mõned korrad.
  • Lõpetuseks tõmba kordamööda ühte ja teist poolt üle naha.

 

Kuna kiviga või mõne muu teritajaga teritamine on suhteliselt aeganõudev siis soovitame teritusnahka kasutada ka tööriistaga töötamise vahepeal. Selleks terita tööriist teravaks vastavalt eeltoodud juhistele ning peale mõningat tööriista kasutamist kasuta teritusnahka. Tõmba tera kumbagi poolt mööda teritusnahka nii palju, et tera saavutaks uuesti oma algse teravuse. Olenevalt tööriistast, terasest lõigatavast materjalist ja teravuse/nüriduse astmest, võib kumbki pool vajada 3-50 tõmmet. Selliselt, töö käigus, teritusnahka kasutades saab ennast ja tera säästa teritaja kasutamisest. Kui tera enam naha peal soovitud teravuseni ei õnnestu viia siis on aeg kasutada vahelduseks teritajat.

Hoolitse oma teritusnaha eest!

Kuna tegemist on väga peeneteralise viimistlusega siis väldi erineva mustuse ja puru sattumist teritusnahale ja -pastale, sest need terad on suuremad kui terituspasta terad ning võivad jätta terale suuremaid kriime mis rikuvad terituse. Väldi teritusnaha asetamist purusele tööpinnale.

Kui teritusnahale koguneb liiga palju terituspastat ja metalli jääke, siis kasuta tugevat terava servaga eset ja kraabi jäägid ettevaatlikult maha ilma nahka vigastamata.

Pastad

Valge - Universaalne, peeneteraline. Sobib nii pehmemate kui kõvemate metallide ja teraste puhul ja ka lõppviimistluseks.

Roheline - Sobib kõvade teraste poleerimiseks.

Kollane - Kolmest pastast kõige jämedateralisem. Sobib kõvade metallide ja teraste puhul kui pole vaja peegelsiledaks poleerida.

Naha mõõdud 24 x 7 cm
Üldmõõdud 24 x 7 x 2,4 cm
Sarnased tooted

Taidea T0905D - väike, pastaka-mõõdus teemantteritaja mida on mugav kaasas kanda.

Tootekood: T0905D
13,12 €

Kahepoolne, 400 ja 1500 fraktsiooniga, vesiluisk / terituskivi Taidealt.

Tootekood: T6540W
30,00 €

Teritusnahk on hea toode terituse lõppviimistluseks.

Tootekood: CSTRP1M
10,17 €

3000 fraktsiooniga vesiluisk / terituskivi Taidealt

Tootekood: TP2014
34,06 €

Rootsis toodetud, kahepoolne teemantteritaja.

Tootekood: LSC20125G
25,00 €