Casström Safari Mini Hunter, Roheline, Kydex, Roostevaba 12C27

Tootekood: 11607
Kaubamärk:
Hind:
75,24 €
Kogus: - +
   - või -   

Kompaktne, 6-sentimeetrise, õõnes-profiiliga (hollow grind), roostevabast terasest jahinuga. Noal on tagant õhenev, 12c27 (HRC 59) roostevabast Rootsi terasest, täis-tera (full-tang).

Tagant õhenev tera ning käepideme kuju muudavad noa mugavaks ning annavad sellele hea tasakaalu. Roheline, G10 klaaskiud-laminaadist käepide on tugev, veekindel ning hooldevaba.

Noal on tugev kydexist vutlar. Disaini ja materjalide kombinatsioon teevad sellest noast kauni ja väga vastupidava tööriista. Ideaalne kaelaskantav nuga väikeulukite nülgimiseks.

Disainerist:

Alan Wood on elukutseline noameister alates 1985. aastast ning tänu oma praktilistele ja atraktiivsetele disainidele on temast saanud Ühendkuningriigi kõige emuleeritum meister. Ta on tuntud ka koostöö poolest ellujäämiseksperdi Ray Mears’iga.  

Disainist:

„Esialgne idee oli püüda kavandada jahinuga, mis oleks minimaalsete mõõtmetega kuid siiski tõhus tööriist. Kõigepealt kasutasid seda põhiliselt Briti hirve jahimehed, kes jahtisid väiksemaid liike, nagu metskits ja Muntjac’i hirv. Õigepea võtsid ka teised jahimehed, nagu rootslane Jeppe Stridh, selle noa ideaalse lõikamisvahendina kasutusse põdrajahil, kombinatsioonis kirvega. Edasised uuringud on näidanud, et see on piisav, populaarne ja kompaktne vööl kantav tööriist neile, kes on safaril, sellest ka nimi. Põhimõtteliselt on hõlpsalt kaasaskantav tööriist, mida saab kasutada sisikonna eemaldamiseks ja elementaarseks nülgimiseks, kui ollakse sõiduki tööriistakomplektist kaugel. “ / Alan Wood

Terasest:

Sandvik 12c27 on tänu oma heale kombinatsioonile tera suutlikusest (stabiilsus ja teritatavaus), kõvadusest ja heast korrosiooni kindlusest, populaarne teras Skandinaavia nugade hulgas. Tera on kergesti teritatav ning vastupidav mikro-killustumisele ja -rullumisele.

Teras 12C27
Kõvadus HRC 59
Tera pikkus 60 mm
Tera paksus 3 mm
Teritus Hollow
Kogupikkus 170 mm
Käepideme materjal G10
Kaal 72 g
Vutlar / tupp Kydex
Sarnased tooted

Safari - väike aga tubli nuga Casströmilt! Disainitud tunnustatud Inglise noategija Alan Woodi poolt, kes on tuntud oma "Bushcraft" ja "Deer Stalking" nugade poolest.

Tootekood: 10618 ,   Tera pikkus: 60 mm ,   Käepideme materjal: Karjala kask
110,81 €